Yıkım Koridorları

Siz henüz uykunuzdan uyanıp, elinizi yüzünüzü yıkamadan günün siyasi, toplumsal gündemi çoktan kurgulanmış ve figürasyon takımı tayin edilmiştir.

Siz henüz geleceğiniz hakkında alacağınız kararları uygulamaya bile fırsat bulamadan, hem sizin hem ülkenizin geleceğini dizayn ettikleri en az yüz yıllık planları tıkır tıkır, nadiren sekerek, kalbinizin atışından bile daha düzenli işlemektedir.

Siz henüz bir çocuk sahibi olmadan önce, doğacak çocuğunuzun yiyeceğinden, geçireceği hastalıklardan, edinecekleri ahlâki değerlere kadar sizin yerinize kararlar alınmış ve amaçlarına hizmet edecek eğitim modelleriyle birer robot oluşturabilmek adına derslerine iyi çalışmış ve uygulamaya geçmişlerdir bile.

İslâm düşmanları, bizleri tv ve eğlenceye daldırıp, mezhep savaşlarıyla birbirimizi kırarken, sistemli ve uzun vadeli planlar yaparak okadar çok sinsi çalıştılar ki;

Kur’an-ı Kerim okuyup itminan olmuş bir kalple iman etmekte zorlanan, maneviyat boşluklarından dolayı tüketime alıştırılan müslümanları doyumsuzluğun -egoizmin-, narsistliğin kucağına bıraktılar. Bir çocuğun elinden sevdiği bir oyuncağı ağlatmadan almak için mutlaka başka bir obje ile onu kandırmak gerektiği gibi, yıkım öncesi çıkarlarına uymayan siyasi, dini ve toplumsal yapılar, kurguladıkları oyunlarla farklı farklı algı yönetim metotları geliştirdiler. Mesela, direkt olarak Allahı c.c inkâr edin diyemeyeceklerine göre onun karşısına yapay bir güç oluşturmaları gerekti. ‘Doğa Ana‘ gibi. İslam inancına göre yaratıcıdan dua ederek yardım istemenin yerine ‘ evrene pozitif mesajlar gönderme ‘  öğretisi empoze edilerek kişiselleştirilmeye çalışılan Evren gibi. Kalpler ancak Allah’ın zikriyle mutmain olur ayetini unutturmak için ” uyuşturucu ve cinsellik ” kavramlarının kutsanması gibi.

Siz henüz uykunuzdan uyanmadan önce Cihad etme isteğinin önünü kesmek, zulüm ve kan dökmelerine karşı gelecek tepkileri yumuşatmak ve güya dünyada barışı tesis etmek için çaba harcıyor görünerek, insanı insana ( Müslümanı Müslümana ) kırdırmakta bir beis görmemişlerdir.

“Her fikre – her inanca saygı gösterme ” öğretisi ile süslü püslü ” hoşgörü ” hediye paketlerini müslümanların ellerine tutuşturup sevgiyle uykuya yatırmayı başarmışlar, kendi kendilerini zillete düşüren, pasifleştirilmiş toplum modelleri oluşturmuşlardır.

Ve ne yazıkki, biz müslümanlar henüz uyanmadan önce, insanlığın İslâm dini ile kemalâta erişebilmesinin tek çıkar yol olduğu gerçeği unutturulmak istenip , örnek alınma veya etkilenme olasılığı yüksek, tanınmış, meşhur ne kadar artist, sanatçı, sporcu, yazar çizerler ve zengin tabaka varsa onlara özendirilerek kurtuluşa ermenin yolları olarak Budizm, Karma, Kabbala, New Age akımları geliştirilmiştir.

Siz henüz uykunuzdan uyanmadan önce paranızı ne kadar, hangi ürünlerine harcayacağınız, ömrünüzün kaç yılını borçlandırabilecekleri, ülkenizi kimlerin yöneteceği planlanmıştır.

Velhasılıkelam, siz daha uyanmadan , atı alan Üsküdar’ı geçmiştir.

Uykunuzdan uyanmadan önce güne ya seyirci olarak uyanırsınız ya da mücahid olarak. Mücahidliğe cesaretiniz kırılmış olsa da, siz hiç olmazsa ölmeden önce uyanma ( imanı koruma ) gayretinizi kaybetmemeye çalışınız.

 

Beyruha
05. 08. 2014