Musellem İslami İlimler Forumuna Hoş Geldiniz

Musellem İslami İlimler Forumu

Gönderen Konu: Haçlı Propagandası  (Okunma sayısı 698 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 17, 2016, 10:08:28 ÖS
  • Katılımcı Üye
  • **
  • Teşekkür: 3
  • Hedefi müfessir, günahlara müteessir...
    • Profili Görüntüle
Selamün aleyküm, başlamak istiyorum;

Bakıldığı zaman bir çok (alanda) “inanç” propagandası yapılmakta. Öz olsun tek tek saymayalım. Ama ne zaman ki bizim içimizden, özümüzden, bizden bir şey çıksa piyasaya kendi milli sınırlarımız çerçevesinde, hiçbir (meşhur) “garb” zıpçıktısının kendi milli sınırlarında yapmadığı kadar, tepki alıyor bizim inancımız. Buna tepki gösterirlerken, (meşhur) “garb” zıpçıktılarına çok güzel alkış tutmasını da biliyorlar. Özelllikle de, o saçma sapan makinaları patlayasıcaların yaptığı filmlerde görülüyor bu. Genellikle batı filmlerinde (gözlemime göre) haçlı propagandası yoğunlukta; (yahudiyi katmıyorum o arkaplandan çalışıyor.) veyahut, halka cennetten arazi köşk satan (aziz?) papazların, halkı sömürmelerine; onları “bağnaz” addederek, onlardan beri olduklarına veya gerçek haçlı inancın bu olmadığına misilleme yapılmakta. Şunu da müşahede ettim ki; bugünün (<<bence)din düşmanlarının sözlerini, İslamlık için de kullansalar kesinlikle haç'ın adamlarına olduğudur. Bunun sebebiyse haçlının masalları, suni merhamet edebiyatı, teslis inancının vs. batıya nüfuz etmesidir. Daha çoğunu ağabeyler sayabilirler. Bundan dolayı da karşımıza, mutlak gücü dört duvara tıkan (mahlukata benzeten) hastalıklılar geliyor. Halkımız da bu konuda çok zayıf, farkında olmadan Allah baba (haşa), Allah yukarda, adaletsiz vb. Şeyleri çok duymuşuzdur örnekler çoğaltılabilir. İlk biz tam olarak Allah azze ve celle kimdir tanıdıktan sonra, insanlara da tanıtmak icap ediyor, çünkü sorulduğu zaman “Allah” kimdir? Tutukluk başlıyor... Sonuç yanlış "Allah" inancı... bu yüzden; garpta haçlıların etkisiyle sözler sarf etmiş bir takım din düşmanlarının sözlerine bakıldığı zaman, Allah kimdir? kime deniri bilmemelerini görüyoruz... 
(Aşağıdaki sözler karışık olarak, yukarıda yazdığım metinden bağımlı-bağımsız "karışık" olarak alınmıştır.)

Eğer Tanrı gerçekten varsa, onu yok etmemiz gerekir.–Mikhail Bakhunin

Burada tanrı filan göremiyorum–Yuri Gagarin(Uzaya ilk çıkan insan; yörüngedeyken üsse söylemişti)

Eğer Tanrı konuştuysa, niye herkes ikna olmadı?–Percy Bysshe Shelley

Hatalı insanları yaratıp, sonra onları kendi hataları yüzünden suçlayan her şeyi bilen ve her şeye gücü yeten bir Tanrı hikayesinin mantığını sorgulamamız gerekir.–Gene Roddenberry

Din adamları ne yapar? Ortalıktaki beyinsizleri hayali bir cehennemden kurtarabileceğine inandırarak hayatını kazanır. Bu
romatizma için yılan-yağı satan bir satıcının yaptığı işten neredeyse farksız bir iş.–Henry Mencken

Ey Aptal insan! Daha bir solucan bile yapamayan ama Tanrıları düzinelerce yapan!-Michel Montaigne (Bu abi aslında bir şeyleri çözmeye başlamış ama :)))

Ekler yapılabilir, gırla gidiyor nette artık zaten, popüler oldu dinsiz olmak :)
Bu cehennem pilotlarına şöyle bir alıntı yerinde olur;

“...Sana (size) kim Allah'ı denizdeki şamandıra gibi, gökteki balon diye anlattı...”
(NFK)"size" kelimesi orijinalinde yoktur, benim eklemem.

Ağabeylerin fikriyatlarını da bekliyorum, kardeşiniz Serhat'tan.
Sevgiler...
« Son Düzenleme: Kasım 18, 2016, 07:33:41 ÖÖ Gönderen: Bir Talebe »

وَلَذِكْرُ اللَّهِ أَكْبَرُ

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20